Na targach Glass dbamy o ekologię

Po raz kolejny targi Glass zaangażowały się w ideę konkursu Edupak Polska a przesłane właśnie podziękowania od organizatorów zawsze niezmiennie cieszą. - Jesteśmy dumni, że mogliśmy wesprzeć ten projekt swoją „cegiełką”, pokazać go zwiedzającym na Międzynarodowych Targach Poznańskich a także uczestniczyć w wyborze najbardziej kreatywnych prac - mówi Hanna Zdrojewska, z-ca dyrektora targów Glass, członek jury konkursu.

Wystawa prac w ramach konkursu Edupak doskonale wpisuje się w aktualną i bardzo ważną ideę Zero Waste. Projekt nie tylko zachęca do segregacji i recyklingu szkła, ale też inspiruje do nadawania opakowaniom szklanym „drugiego życia”. Jak według organizatorów konkursu wyglądała ta edycja w liczbach? Aż 221-uczestników, 162 zgłoszonych prac, 56 szkół biorących udział w konkursie i...626 kilometrów przebytych w celu wręczenia nagród wszystkim laureatom.

- Powszechnie wiadomo, że czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał. Dlatego rozpowszechnianie tej ekologicznej koncepcji wśród przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych to z pewnością dobry sposób na zmianę myślenia o naszej planecie i przyszłych pokoleniach. Mamy nadzieję, że przekazane przez nas nagrody sprawią laureatom wiele radości i przysłużą się w dalszej ekoedukacji - dodaje Hanna Zdrojewska.

Tegorocznej edycji targów Glass również towarzyszyć będzie wystawa prac konkursu EDUPAK POLSKA. Szczegóły już wkrótce.Wstecz